En uygun fiyatlarla deprem risk raporu hazırlıyoruz...


 

Kentsel dönüşüm süreciniz.

Kentsel dönüşümünüzü bir kaç basit adımda siz yapınız.

6306 SAYILI Kentsel Dönüşüm Kanunu ile depreme dayanıklı olmayan yapıların, depreme dayanıklı yapılara dönüştürülmesi siz yapı sahiplerinin ellerinde, kendi insiyatifinizle harekete geçerek, binanıza deprem performans analizi yaptırarak, yapınızın depreme dayanıklı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Yapınız depreme dayanıklı değilse şayet, riskli yapının hissedarları ile Bakanlık Kentsel Dönüşüm Kredisini Kullanarak , Yapınızı depreme dayanıklı olan kaliteli yaşam alanlarına dönüştürebilmeniz için Bakanlık Yetkili Kuruluşu Kanbak inşaat olarak bu süreci sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İşte bir kaç adımda "kentsel dönüşüm" süreciniz.

 • 1
  Binanıza ait Deprem performans analizi Raporu almak için binanıza ait varsa mimari, statik projeleriniz (Binanızın mimari ve statik projesi yok ise, yerinde binanızın rölevesini alarak işlemlerimizi yapıyoruz.) ve tapunuz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yetkilendirilmiş KANBAK İNŞAAT’ a başvuru yapacaksınız. Dilekçe örneği
   
 • 2
  KANBAK İNŞAAT BAKANLIK YETKİLİ KURULUŞU binanızda zemin etüdü, mevcut malzeme analizleri, gerekli inceleme, tespit ve çalışmalar sonucu binanıza ait Deprem performans analizi Raporunu hazırlar. Binanızın can güvenliğini sağlayıp sağlamadığıyla alakalı bilgi sahibi olursunuz.
   
 • 3
  Hazırlanan Deprem performans analizi Raporunuz KANBAK İNŞAAT Bakanlık Yetkili Kuruluşu tarafından bağlı bulunduğunuz il Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne en kısa zamanda bir üst yazı ile sunulur. Dilekçe örneği
   
 • 4
  Bina ortak protokolü; Bakanlık; hazırlatmış olduğunuz Deprem Performans Analizi Raporunuzun onayı tarafınıza resmi bir yazı ile bildirilir. Bakanlık Onay yazısı size ulaştıktan sonra binanız depreme dayanıklı değil ise 60 gün içinde binada hak sahiplerinin en az %70 (70/100) tapu hisse çoğunluğu ile Bina Ortak Karar Protokolü imzalanır ve binanızın bağlı bulunduğu İL Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne bir dilekçe ile sunulur. Dilekçe örneği
   
 • 5
  Binanızın yıkılıp yeniden inşaatının yapılması veya yapınızı yıkmadan güçlendirmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt yapı ve Kentsel Dönüşüm müdür’lüğü aracılığı ile uygun Kredi olanaklarından yararlanmak için başvuru yapılır.
   
 • 6
  Binanın yeniden yıkılıp yeniden yapımı esnasında imkanı olmayan bina hak sahipleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kira yardımını olanaklarından yararlanmak için gerekli başvuru yapılır.
   
 • 7
  Binanızı yıkıp yeniden yapmak için bağlı olduğunuz belediyeden yıkım ruhsatı ve sonrasında inşaat ruhsatı izinleri ilgili mühendislik firmaları aracılığıyla yaptırılır. Binanızı KANBAK İNŞAAT aracılığıyla yeniden yaptırabilirsiniz.
   
 • 8
  Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan yeni iskanlı binanız Depreme dayanıklı güvenli yaşayabileceğiniz bir ortam sağlayacaktır.
   


KANBAK İNŞAAT TEKSTİL SAN. VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
Merkez: Taşdelen Mahallesi Sırrı Çelik Bulvarı Dekor Sokak No:19/1 Çekmeköy/İstanbul
Şube: İstiklal Caddesi Beyoğlu İşmerkezi No:365/26 Beyoğlu/İstanbul
Tel:0212 212 67 84   Faks:0212 212 02 86  Gsm:0532 485 97 01
web: Öneri Tasarım Ofisi |